Return to site

Dalšie turnaje za nami

Detský Davis Cup a Fed Cup

Počas víkendu sme organizovali turnaj detí do 10 rokov Detský Fed Cup, oblastné kolo. Za účastí 25 dievčenských tímov z celého regiónu sa hralo v 8 základných skupinách. Z každej skupiny postupovali dvaja najlepší do ďalšich 4 postupujúcich skupín. Prví dvaja v posledných skupinách postúpili do regionálneho kola. Od nás štartovali 4 dievčenské tímy. Všetky 4 naše tímy postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční o dva týždne. Deti si zahrali množstvo vyrovnaných zápasov, nabrali nové skúsenosti do budúcich tenisových turnajov. Chlapci bojovali v Prievidzi, za účasti 26 tímov. TK Žilina reprezentovali takisto 4 tímy a dvom tímom sa podarilo postúpiť do regionálneho kola.

TK Žilina "A"

Dievčatá postúpili z prvého miesta aj v prvej aj druhej tabulke.

Skupina B3:

TK Žilina "A" vs. TK Sparta Považská Bystrica 5/0

TK Žilina "A" vs TK Hriňová 5/0

Skupina AB3:

TK Žilina "A" vs. TA Edmund Pavlík Banská Bystrica "A" 5/0

TK Žilina "A" vs. TK Ružomberok 5/0

TK Žilina "B"

Dievčatá postúpili z prvého miesta v postupujúcej skupine.

Skupina A1:

TK Žilina "B" vs. TK Púchov 5/0

TK Žilina "B" vs. Liptovské Sliače 5/0k

Skupina AB2:

TK Žilina "B" vs. TC Baseline Banská Bystrica "B" 3/2

TK Žilina "B" vs. TK Baník Prievidza 5/0

TK Žilina "C"

Dievatá v C tíme postúpili z prvého miesta do postupovej skupiny a tam obsadili druhé miesto.

Skupina B4:

TK Žilina "C" vs. Lieskovský LTC 0/5

TK Žilina "C" vs. Tenis Centrum Bojnice 5/0

Skupina AB4:

TK Žilina "C" vs. TC Baseline Banská Bystrica "A" 3/2

TK Žilina "C" vs. TK MŠK Žiar nad Hronom 5/0

TK Žilina "D"

Dievčatá takisto postúpili z prvého miesta aj prvej aj druhej tabulke.

Skupina A1

TK Žilina "D" vs. TA Edmund Pavlík B. Bystrica "B" 5/0

TK Žilina "D" vs. TK Šport Púchov (A) 5/0

TK Žilina "D" vs. TK Hradová Lučenec 4/1

Skupina AB1

TK Žilina "D" vs. ŠK Pepas Slovenská Ľupča 4/1

TK Žilina "D" vs. TC Baseline Banská Bystrica 5/0

TK Žilina "D" vs. TC Baseline Banská Bystrica 5/0k

broken image

Davis Cup

TK Žilina "A"

Chlapci postúpili z druhého miesta do postupovej skupiny, tam sa im však nepodarilo prebojovať do regionálneho kola.

Skupina A4:

TK Žilina "A" vs. TK Elán Veľký Krtíš 5/0

TK Žilina "A" vs. Sport Park Lúčky 2/3

Skupina AB4:

TK Žilina "A" vs. TK Hradová Lučenec 5/0

TK Žilina "A" vs. ŠK Pepas Slovenská Ľupča 2/3

TK Žilina "B"

Chlapci postúpili z druhého miesta do postúpovej skupiny a tam sa tiež umiestnili na druhom postupovom mieste.

Skupina A3:

TK Žilina "B" vs. TK Dolné Kysuce 5/0k

TK Žilina "B" vs. TK Hriňová 4/1

TK Žilina "B" vs. TA Edmund Pavlík Banská Bystrica "B" 2/3

Skupina AB3:

TK Žilina "B" vs. TA Edmund Pavlík "C" 5/0

TK Žilina "B" vs. TK RUžomberok 5/0

TK Žilina "C"

TK Žilina "C" takisto postúpil do regionálneho kola.

Skupina A1:

TK ŽIlina "C" vs. TA M. Ryšavého Bojnice 4/0

TK Žilina "C" vs. TA Edmund Pavlík Banská Bystrica "D" 4/1

Skupina AB1:

TK Žilina "C" vs. ŠK Pepas Slovenská Ľupča 1/4

TK Žilina "C" vs. LTC Bytča 5/0

TK Žilina "D"

Skupina B2:

TK Žilina "D" vs. TK Púchov 2/3

TK Žilina "D" vs. TA Edmund Pavlík "A" 0/5

broken image

Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov

MSR mladšieho žiactva sa odohrali v Piešťanoch. Spomedzi našich hráčov sa podarilo získať dve medaily Matúšovi Petráškovi, ktorý obsadil pekné tretie miesto vo dvojhre aj štvohre a Lujze Zimenovej bronzovú medailu za štvorhru. Richard Pleško, Kristián Žikla, Sebastián Kostolný prehrali v úvodnom kole turnaja. Kristína Kubalová a Lujza Zimenová sa prebojovali do osemfinále dvojhry. Miriam Morháčová a Elizabeth Madarová prehrali v úvodnom kole turnaja.

broken image
broken image

Mladšie žiačky "B"

V Trnave odohrali turnaj mladšieho žiactva kategórie "B". Medzi našimi dievčatami bojovali: Kristína Kubalová, ktorá sa prebojovala do štvrťfinále. Elizabeth Madarová sa dostala do osemfinále. Lujza Zimenová obsadila pekné tretie miesto. Alenka Uherčiková prehrala v úvodnom kole.

Mladší žiaci "D"

V Trnave organizovali turnaj mladších žiakov kategórie "D". Na turnaji bojoval Adam Frátrik, prehral však v prvom kole.

Mladší žiaci "D"

V Novej Dubnici na turnaji bojoval Adam Frátrik a Richard Pleško. Richard vyhral celý turnaj a Adam sa prebojoval do semifinále. Medzi dievčatami bojovali Júlia Májková, ktorá sa prebojovala do finále. Miriam Morháčová sa dostala do semifinále a Nikol Křížová prehrala v úvodnom kole turnaja.

broken image
broken image

Mladší žiaci "C"

V Trnave bojoval len Sebatián Kostolný, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále a vo štvorhre obsadil tretie miesto spolu so svojim spoluhráčom.

Mladší žiaci "C"

V Lieskovskom LTC organizovali turnaj kategórie "C". Na turnaji bojoval Sebastián Kostolný. Podarilo sa mi vyhrať jedno kolo a Miriam Morháčovej sa podarilo prebojovať do semifinále vo dvojhre aj štvorhre.

Mladší žiaci "C"

V Galante bojovali len Kristián Žikla, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry a Alenka Uherčiková, ktorá sa dostala do osemfinále.

Deti do 10 rokov

V Banskej Bystrici organizovali turnaj detí do 10 rokov. Medzi dievčatami štartovali 3 naše dievčatá. Simona Novotná sa prebojovala do štvrťfinále. Alexandra Capandová, Lilien Šmáriková a Sofia Koščová prehrali v úvodnom kole turnaja. Sofii Koščovej sa podarilo vyhrať celého pavúka útechy.

Deti do 10 rokov

V Červeníku bojoval na turnaji len Richard Paluga. Prebojoval sa až do finále, tam však nestačil na svojho súpera.

broken image

Starší žiaci "D"

V Liptovskom Mikuláši bojoval na turnaji starších žiakov Kristián Žikla, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále. Elizabeth Madarová vyhrala jedno kolo. Júlia Májková a Jela Čerňanová prehrali v úvodnom kole turnaja.

Staršie žiačky "C"

V Banskej Bystrici bojovala len Júlia Májková, prehrala však v prvom kole turnaja.

Staršie žiačky "D"

V Trnave bojovala len Elizabeth Madarová, ktorá sa dostala až do semifinále dvojhry a finále štvorhry.

broken image

Staršie žiačky "D"

V Bytči odohrali naše hráčky turnaj staršieho žiactva. Najďalej sa prebojovala Kristína Kubalová, ktorá obsadila druhé miesto vo dvojhre. Sofia Portašíková obsadila tretie miesto. Jela Čerňanová vyhrala jedno kolo. Júlia Májková a Miriam Morháčová prehrali v úvodnom kole. Sofii spolu so spoluhráčkou sa podarilo obsadiť tretie miesto vo štvohre. Na treťom mieste vo štvorhre skončila aj Kristína s Jelou. Druhé miesto obsadil pár Júlia a Miriam.

Staršie žiačky "D"

V Maduniciach bojovala len Kristína Kubalová, ktorá sa prebojovala do finále dvojhry.

Staršie žiačky "B"

V Ružomberku bojovali: Kristína Kubalová, ktorá prehrala v úvodnom kole turnaja. A Júlia Májková, ktorej sa podarilo vyhrať jedno kolo.

Dorast "B"

V Dúbravke bojovalo niekoľko našich dorastencov. Maxim Mazák vyhral jedno kolo. Andrej Kompiš prehral v úvodnom kole. Michal Čurlej sa prebojoval do štvrťfinále. Zuzana Vancelová prehrala v úvodnom kole turnaja.

Dorast "C"

V Humennom bojoval na turnaji Michal Čurlej, ktorému sa podarilo vyhrať celý turnaj vo dvojhre.

broken image

Dorast "C"

V Kysuckom Novom Meste bojovalo niekoľko našich dostastencom. Andrej Kompiš a Matúš Dubeň sa dostali do štvrťfinále. Lukáš Kličimunka narazil v prvom kole hneď na prvého nasedného a neskoršieho finalistu a prehral a Tomáš Kompiš prehral takisto v úvodnom kole turnaja. Bratia Kompišovci získali tretie miesto vo štvorhre. Barbora Garguláková prehrala v úvodnom kole turnaja vo dvojhre a štvorhru vyhrala celý turnaj spolu so svojou spoluhráčkou.

Ženy "A"

V Ružomberku organizovali turnaj dospelých. Medzi ženami nás reprezentovala Mia Chudejová a Alexandra Barčíková. Obe vyhrali prvé kolo turnaja.

Muži "C"

V Trenčíne bojovali Peter Uherčik st. a Maroš Muráň na turnaji kategórie "C". Obidvaja nestačili na svojho súpera v prvom kole.

Ženy "C"

V Zlatých Moravciach organizovali ženský turnaj kategórie "C". Za náš klub bojovali Barbora Garguláková prebojovala sa do štvrťfinále a Sofia Svitková vyhrala jedno kolo. Barbora spolu so svojou mamou Magdalénou hrali na turnaji štvorhru obsadili tretie miesto. Sofia Svitková takisto obsadila tretie miesto vo štvorhre.

Ženy "B"

V Novej Dubnici z našich hráčov hrala len Zuzana Vancelová, ktorá prehrala v prvom kole.