Return to site

 

 

 

 

 

 

MSR dorastu a ml. žiactva + družstvá

 

 

 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA DORASTU

Celý týždeň sme v našom klube organizovali turnaj Majstrovstiev Slovenska dorastu. Mali sme možnosť vidieť veľa kvalitných zápasov a dobrých hráčov. Titul majsterky Slovenska dorasteniek získala Nina Vargová (TK Slovan Bratislava), ktorá porazila našu hráčku Miu Chudejovú vo finálovom zápase. Bol to veľmi dlhý a náročný zápas, Mia v ten deň odohrala 7 hodín na kurte a aj tak dokázala predviesť bojovný výkon. Mia sa stala aj vice-majsterkou vo štvorhre spolu so svojou finálovou premožiteľkou vo finále dvojhry.  Majstrom Slovenska sa stal Norbert Marošík (Lieskovský tenisový klub LTC), vo finále zdolal Radovana Michalika (TK Mladosť Košice). Vo štvorhre sú majstrami Petra Janigová (OZ ŠK Odema Púchov) a Nina Kyseľová (TC Topoľčany) a Peter Naď a Radovan Michalik obaja TK Mladosť Košice.

Na turnaji predviedlo svoj výkon viacero ďalších našich hráčov. Zuzana Vancelová sa dostala do osemfinále dvojhry a spolu so svojou spoluhráčkou obsadili tretie miesto vo štvorhre. Barbora Garguláková a Sofia Svitková prehrali v prvom kole. Medzi dorastencami sa najďalej prebojovali Michal Čurlej a Ivo Verčík, obaja sa dostali do osemfinále. Vo štvorhre sa spoločne dostali do štvrťfinále, kde narazili na majstrov Slovenska. Medzi dorastencami ďalej bojoval Andy Kompiš a Max Mazák. Max vyhral jedno kolo a Andy prehral v úvodnom kole turnaja. 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIEHO ŽIACTVA

V Piešťanoch organizovali Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva. Matúš Petráško obsadil pekne druhé miesto vo dvojhre aj vo štvorhre. Matúš odohral zápas o titul majstra Slovenska proti svojmu štvorhrovému spoluhráčovi, po vyrovnanom boji 6/7 6/4 3/6 išiel nakoniec titul Leonvi Slobodovi. Lujza Zimenová sa stala majsterkou Slovenska vo štvorhre spolu s Deanou Tatierskou a vicemajsterkou vo dvojhre. Vo svojom finálovom zápase nestačila na Kali Šupovu a prehrala v dvoch setoch. Na turnaj sa prebojoval aj Sebastián Kostolný, vyhral jedno kolo vo dvojhre.

ZÁPASY DRUŽSTIEV

STARŠIE ŽIAČKY 

TK ŽILINA "A" vs. TK ŽILINA "B" 7:0

TK ŽILINA "A" vs OZ ŠK ODEMA PÚCHOV 7:0