Return to site

Slováci dominovali

Medzinárodný turnaj ITF ŽILINA JUNIOR OPEN 2019

ITF ŽILINA JUNIOR OPEN 2019

Posledných desať dní sme v klube organizovali medzinárodný turnaj do 18 rokov. Turnaja sa zúčastnilo dokopy v kvalifikácii 70 a v hlavnej súťaži 96 hráčov a hráčok. Tenisti k nám prišli z viacerých krajín: Česká republika, Poľsko, Austrália, Litva, Francúzsko, Rakúsko, Rumunsko, Veľká Británia, Moldavsko, Maďarsko, Rusko, Ukrajina, Nemecko. Slováci na turnaji priam dominovali.

Z našich hráčov v kvalifikácii štartovala len Tereza Zelinová, ktorá prehrala v prvom kole. Vo štvorhre sa prebojovala do štvrťfinále. V hlavnej súťaži štartovali Filip Fajth, Ivo Verčík, Mia Chudejová, ktorí prehrali v úvodnom kole turnaja. Alexandra Barčíková a Zuzana Vancelová vyhrali prvé kolo. Potom však nestačili na svojich súperky. Alexandra Barčíková sa prebojovala do semifinále štvorhry a spolu so svojou spoluhráčkou získali pekné tretie miesto.

Dvojhra

Obe finálové dvojhry sa niesli v slovenskom duchu, keď vo finále dievčat aj chlapcov boli len Slováci. Takže prvýkrát za trinásť rokov vyhral aj dievčenskú aj chlapčenskú dvojhru Slovák. Medzi chlapcami dominoval M. Novanský (SVK) a druhé miesto obsadil M. Gálik (SVK). Medzi dievčatami vyhrala S. Suchánková (SVK) a druhá skončila Y. Žuffová (SVK).

Tretie miestá obsadili O. Horák (CZE), L. Palovič (SVK), L. Duhl (POL), S. Ogescu (ROU).

ŠTVORHRA

Medzi dievčatami vyhrali pár N. Daubnerová (SVK) a A. Smejkalová (CZE). Finalistkami sa stali T. Dejnozková (CZE) a L. Havličková (CZE). Tretie miesto obsadili Alexandra Barčíková (SVK) a E. Plateníková (SVK), na druhom treťom mieste sa umiestnili R. Stoiber (GBR) a K. Tomajková (CZE).

Medzi chlapcami vyhrali turnaj pár P. Privara (SVK), T. Lánik (SVK). Vo finále zdolali pár O. Horák (CZE) a J. Wajdemajer (POL). Tretie miestá obsadili páry J. Kaťuch (SVK), L. Palovič (SVK) a M. Gálik (SVK), M. Novanský (SVK).

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK